Search

PRZEDŁUŻANIE RZĘS

Przedłużanie rzęs – Co powinnaś wiedzieć przed oraz po zabiegu.

Wiedza odnośnie przedłużania rzęs na przestrzeni lat bardzo się rozwinęła. Wiemy już jakie grubości rzęs oraz metody objętościowe zastosować podczas indywidualnej konsultacji z klientem, aby nie uszkodzić naturalnych rzęs.

Zacznijmy od omówienia wzrostu rzęs. Dziennie z każdego oka tracimy od 3-5 rzęs. Jest to naturalny proces, stary włos zostaje wypchnięty przez nowy. Na co dzień nie jest to aż tak zauważalne, ponieważ nasze rzęsy są cieńsze oraz jaśniejsze od rzęs sztucznych. Z tego względu zaleca się dopełnianie aplikacji nie rzadziej niż co 3 tygodnie. Im dłużej będziemy zwlekać z uzupełnieniem, tym mniej rzęs sztucznych będzie na oku, co skutkuje mniej estetycznym wyglądem.

Bardzo ważne jest, aby klientka zdawała sobie sprawę, że nie zawsze będziemy w stanie uzyskać taki sam efekt jak ma np. jej koleżanka. Wszystko jest zależne od stanu naszych naturalnych rzęs, kierunku w którym rosną oraz kształtu oka.

Przed zabiegiem odradza się stosowania tłustych kremów w okolicy oka. Nie można również zmyć makijażu oka olejkiem dwufazowym bądź masełkiem/olejkiem do demakijażu. Tłuste preparaty zostawiają po sobie tłusty film, który może znacznie zmniejszyć przyczepność kleju do rzęs.

Odradzamy stosowanie odżywek do rzęs. Większość z nich zawiera w swoim składzie steryd, który sztucznie przyśpiesza wzrost włosa, powodując, że włos rośnie, lecz w środku jest pusty. Rzęsy są wtedy nienaturalnie długie i rosną w każdą możliwą stronę. Zauważa się również, że gdy odstawimy daną odżywkę do rzęs, rzęsy wracają do stanu pierwotnego, przed stosowaniem odżywki.

Na trwałość aplikacji ma wpływ wiele czynników, zaliczamy do nich:

- nieodpowiednia pielęgnacja,

- stosowanie odżywek do rzęs,

- makijaże oka, w tym tuszowanie sztucznych rzęs,

- choroby immunologiczne,

- nieunormowana cukrzyca,

- choroby endokrynologiczne,

- trichotillomania (wyrywanie włosów),

- stosowanie tłustych preparatów,

- pocieranie oczu,

- spanie twarzą w poduszce.

Po zabiegu przedłużania rzęs, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Przez 24 godziny nie zaleca się moczenia rzęs, korzystania z sauny, basenu czy też solarium.

Po upływie 24 godzin, zaleca się stosowanie specjalnego szamponu przeznaczonego do mycia rzęs. Preparaty takie jak szampony dla dzieci, żele do higieny intymnej nie nadają się do mycia sztucznych rzęs ze względu na inne pH produktu.

Nałożony szampon należy delikatnie wmasować kolistymi ruchami, a następnie zmyć obficie letnią wodą. Po dokładnym spłukaniu preparatu, należy odsączyć nadmiar wody ręcznikiem papierowym, bądź czystym ręcznikiem. Ręcznik należy delikatnie przyłożyć do oka- nie pocieramy ręcznikiem ze względu na to, że możemy wyrwać swoje rzęsy wraz ze sztucznymi. Następnie należy wyczesać rzęsy szczoteczką.

  • Bardzo ważne jest, aby nie pocierać rzęs oraz nie grzebać w nich- będzie to miało wpływ na trwałość aplikacji.
  • Brak pielęgnacji sztucznych rzęs będzie skutkował krótszą retencją, wypadaniem oraz nieestetycznym wyglądem.
  • Każda z klientek po zabiegu w CosinusMed otrzymuje szczoteczkę do wyczesywania rzęs po ich umyciu.

Pamiętaj o myciu rzęs! J

Jesli masz pytania, wątpliwości...

Zadzwoń: 790 22 33 55 lub napisz: rejestracja@cosinusmed.pl