Search

LEDOTERAPIA

Lampa LED, to urządzenie, które wykorzystuje lecznicze właściwości światła LED. Diody luminescencyjne, które emitują światło monochromatyczne, są stosowane w terapii fotodynamicznej, w fotoodmładzaniu i leczenie trądziku.

Działanie lampy LED jest przede wszystkim biostymulujące – wpływa na metabolizm komórek, poprawia ukrwienie, nie można się nimi poparzyć.

Światło czerwone

Długość fali ~ 640 nm
Grubość penetracji: 1-6 nm
Wskazaniem do zastosowania są przewlekłe i podostre stany zapalne skóry, tkanek miękkich, stawów (ostre są przeciwskazane), ból, nacieki po wstrzyknięciu leków, oparzenia promieniami nadfioletowymi i diatermią krótkofalową, trudno gojące się rany. Naświetlanie promieniami czerwonymi można stosować np. przed masażem, kinezyterapią.

Światło niebieskie

Długość fali ~ 640 nm
Długość fali ~ 423
- Głębokość penetracji: 1 nm
Ma działanie uspokajające, przeciwbólowe, przeciwświądowe i przeciwzapalne. Powoduje zwężanie naczyń krwionośnych skóry. Stosuje się je do naświetlań miejscowych, przy krwawych wysiękach w stawach, po urazach, w powierzchownych nerwobólach, świądzie, zapaleniu żył, zaburzeniach naczynioruchowych, odmrożeniach i zaburzeniach krążenia.
Światło niebieskie znalazło zastosowanie w leczeniu trądziku, ponieważ bakterie P. acnes pochłaniają niebieskie promienie widzialne. Konsekwencją tego jest niszczenie komórek i zmniejszenie zapalnych i niezapalnych wykwitów.

Jeszcze bardziej skuteczne jest naświetlanie zmian trądzikowych światłem niebieskim i czerwonym. Światło czerwone w mniejszym stopniu aktywuje porfiryny, ale przenika głębiej i wywiera dodatkowy efekt przeciwzapalny przez hamowanie wydzielania cytokin z makrofagów.

Światło żółte

Długość fali~ 583 nm
Głębokość penetracji: 1-2 nm
Światło żółte tosowane jest w celu pobudzenia zwiotczałej skóry do syntezy kolagenu. Działa przeciwstarzeniowo. Wykorzystywane jest w leczeniu rumienia, leczenia naczyniaków, zmian naczyniowych, plam wątrobowych, piegów, przebarwień, wpływa na poprawę kolorytu skóry.

Światło zielone

Długość fali~ 532 nm
Głębokość penetracji: 0,5 – 2 nm
Pobudza krążenie krwi, przez co poprawia natlenienie tkanek i działa odprężająco.
Ma również właściwości rozjaśniające - wpływa na pigmentację powierzchniową, wspomaga redukcję plam barwnikowych.

Ceny:

  • 1 zabieg 20 minut: 80,00zł
  • Seria 5 zabiegów: 340,00 zł
  • Seria 10 zabiegów: 570,00 zł

Dodatek do zabiegu na twarz: 45,00 zł