Search

LASEROTERAPIAMetamorfoza bez użycia skalpela

Laseroterapia to grupa zabiegów, która wykorzystuje użycie lasera, emitującego promieniowanie elektromagnetyczne. 

Wachlarz zastosowań jest szeroki, od usuwania niechcianego owłosienia po usuwanie przebarwień, tatuaży czy redukcję tkanki tłuszczowej.

Popularność laseroterapii z roku na rok wzrasta. Wpływ mają na to m.in. duża skuteczność, niewielka inwazyjność, a co za tym idzie niskie ryzyko zakażenia. Nie można pominąć ogromnej liczby wskazań i coraz większego dostępu do nowych technologii.

Należy pamiętać o przeciwwskazaniach takich jak:

 • Ciąża i okres karmienia piersią.
 • Zaburzenia krzepnięcia.
 • Nadwrażliwość na światło
 • Choroba nowotworowa, w tym okres remisji do 5 lat
 • Padaczka
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
 • Infekcja bakteryjna, wirusowa czy grzybicza w miejscu zabiegowym
 • Antybiotykoterapia
 • Leki fotouczulające

Przed każdym zabiegiem obowiązkowa bezpłatna konsultacja lekarska oraz dokładne omówienie wskazań i przeciwwskazań do zabiegu, a także zaproponowanie przez lekarza alternatywnych metod działania.

OFEROWANE ZABIEGI PRZEZ CENTRUM ŁÓDŹ

LASER FRAKCYJNY CO2

Laser frakcjonujący wykorzystywany do ablacyjnych zabiegów odmładzających oraz poprawiających jakość skóry.

Zabieg, który za pośrednictwem skanera doprowadza do powstawania mikrouszkodzeń, a co za tym idzie jest to metoda minimalizująca ryzyko infekcji.

Do tkanki zostaje dostarczona energia cieplna, pobudzająca skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, skłaniająca tkankę do przebudowy. Możliwość regulacji energii sprawia, że jest ona dostosowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Laser wykorzystywany w:

 • redukcji przebarwień
 • redukcji objawów fotostarzenia skóry
 • niwelowaniu przebarwień, zmarszczek, blizn, bliznowców
 • zmniejszeniu napięcia oraz elastyczności skóry
 • usunięciu włókniaków, kępek żółtych
 • zmniejszeniu objawów trądziku ropowiczego

HIFU intensity focused ultrasound

Technologia wykorzystująca wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Jest metodą bezinwazyjną, nie narusza wierzchnich warstw naskórka. W zależności od wybranego kardridża możemy zdeponować wiązkę na odpowiednią głębokość tkanki. W miejscu działania fali ultradźwiękowej zachodzi proces koagulacji ( temp. w miejscu użycia to około 60-70°C .W następstwie dochodzi do naturalnej odpowiedzi organizmu pod postacią produkcji nowego kolagenu oraz fibroblastów.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg. Efekt utrzymuje się do około 18 miesięcy. Okres działania zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz właściwości skóry.

Depilacja laserowa

W Naszym Centrum działamy na urządzeniu, które łączy technologię laserową oraz IPL. Istota Naszej depilacji laserowej bazuje na odpowiednim wykorzystaniu i sprofilowaniu dwóch metod depilacji wykorzystywanych do tej pory oddzielnie: wiązek światła i lasera. Dzięki optymalnie wyregulowanym ustawieniom tych dwóch czynników cebulki włosów

usuwane są w temperaturze, która nie uszkadza komórek skóry wokół włosa, a jednocześnie urządzenie działa na tyle intensywnie, by skutecznie i permanentnie usunąć mieszki włosowe.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Laserowe zamykanie naczynek to praktycznie bezbolesna, bezinwazyjna metoda pozwalająca na pozbycie się niechcianych pajączków z różnych partii ciała, takich jak twarz, szyja czy nogi. Wiązka laserowa jest selektywnie pochłaniana przez krew znajdującą się w naczynkach.

Ściana naczynia krwionośnego obkurcza się i trwale zamyka. Odpowiednio dobrane parametry urządzenia, takie jak długość fali i moc, skierowane bezpośrednio na pajączki, nie powodują poparzenia skóry wokół. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast po jego wykonaniu.

LIPOLASER

Lipolaser – inaczej laser zimny, biostymulujący, czyli pobudzający komórki do pozbycia się tłuszczu. Zimny laser jest jedną z bezpieczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej i wzmocnienia mięśni. Emituje energię wnikającą na głębokość 2-3 cm pod skórę. Usprawnia dopływ tlenu do tkanek, rozszerza naczynia limfatyczne i przyspiesza przepływ chłonki.

Pod wpływem światła zimnego lasera zmienia się metabolizm komórek tłuszczowych, następuje w nich rozpad trójglicerydów i łatwiejsze ich przenikanie do przestrzeni międzykomórkowych.

USUWANIE TATUAŻU / MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Usuwanie tatuażu czy niechcianego makijażu permanentnego przy pomocy lasera Neodymowo-Yagowy (ND-YAG).

Laser ND-YAG usuwa barwniki tatuażu poprzez emisję krótkich impulsów światła. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Następnie dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty. Resztą zajmuje się Nasz układ immunologiczny.

Nasze urządzenie posiada filtry, które emitują światło o różnych długościach fal, np. długość fali 1064nm służy do usuwania ciemnych tatuaży, fala o długości np. 532nm doskonale poradzi sobie z usunięciem kolorowego barwnika.

LASEROWE LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

Grzybica paznokci dotychczas stanowiła trudny do rozwiązania problem. Walka z nią była długotrwała i mało skuteczna.

Leczenie wiązką lasera to idealnie rozwiązanie dla osób borykających się z problemem trudnych do wyleczenia zmian grzybicznych. Problemu nie można lekceważyć, nieleczone zmiany powstałe na paznokciach mogą przenosić się dalej na pozostałe paznokcie.

Wykwalifikowany personel odpowiednio dobiera moc i długość fali urządzenia, indywidualnie do potrzeb pacjenta. Sam zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny, może powodować jedynie delikatny dyskomfort. Do skutecznego zwalczenia istniejącego problemu zalecana jest seria od 4 do 6 zabiegów.

PEELING WĘGLOWYBLACK DOLL lub HOLLYWOODZKI PEELING

Zabieg gwiazd wielkiego ekranu. Stosowany przed wielkim wyjściem.

Peeling polegający na nałożeniu na dowolnie wybraną partię ciała, najczęściej na twarz, maski węglowej, a następnie potraktowaniu jej światłem lasera.

Urządzenie wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy celem niszczenia bakterii oraz ograniczenia aktywności gruczołów łojowych.

W trakcie zabiegu można zaobserwować mikroeksplozje :) To nic innego jak oderwanie martwych komórek z powierzchni naskórka. Dodam, że mikroeksplozje są bezbolesne.

Skóra po zabiegu natychmiast staje się nawilżona oraz rozświetlona.

FOTOODMŁADZANIE RF

Zabieg polega na dostarczeniu fali elektromagnetycznej do głębszych warwy skóry. Przyspiesza ona ruch cząsteczek w komórce, a w następstwie powoduje wytworzenie ciepła. Ogrzanie tkanki do ok.60st. powoduje obkurczenie włókien kolagenowych. Organizm produkuje nowe depozyty kolagenu w miejsce tzw. ''luki''. Dochodzi do zagęszczenia skóry, przywróceniu pierwotnej elastyczności oraz wyrównania kolorytu.

Zabieg z użyciem fal radiowych doskonale radzi sobie z niwelowaniem zmarszczek. Ponadto wykorzystywany jest również w obrębie innych partii ciała np. na brzuchu, pośladkach, skórze piersi.

LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ I RUMIENIA

Zabieg usuwania zarówno rumienia jak i zmian naczyniowych opiera się na działaniu światła IPL , które pochłonięte przez barwnik w komórkach zostaje zamienione na energię cieplną. Dochodzi do rozpadu cząsteczek pigmentu, które na drodze fagocytozy zostają usunięte przez komórki układu autoimmunologicznego organizmu.

Ponadto mamy do czynienia ze zwiększoną syntezą włókien kolagenowych. Skóra staje się grubsza, a w następstwie rumień czy przebarwienia stają się mniej widoczne. Poprawia się ogólna kondycja skóry.

TERAPIA TRĄDZIKU

Zmiany trądzikowe to zmora nie tylko nastolatków, ale również osób starszych. Przyczyn jest wiele, min. nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, zmiany hormonalne, stres, genetyka, niezdrowa dieta czy nieprawidłowa higiena.

Musimy pamiętać, że nie pozbędziemy się problemu w trybie natychmiastowym. Potrzebna jest cierpliwość oraz systematyczna pielęgnacja.

W Naszym Centrum możesz skorzystać z: